De Paddock

De Paddock (http://www.depaddock.eu/forum/index.php)
-   Autosport algemeen (http://www.depaddock.eu/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Peter Brock Is niet meer.... (http://www.depaddock.eu/forum/showthread.php?t=13910)

Boetzie 08-09-2006 15:50

Peter Brock Is niet meer....
 
Beste Autosportvrienden,

Tot mijn grote spijt en tranens toe moet ik jullie het droevige nieuws melden dat "Peter Brock", Australië's meest legendarische Autopiloot ooit, om het leven gekomen is. Tijdens een etappe in de Targa West, een rally in de buurt van Perth, raakte zijn wagen van het parcours en kwam tot stilstand tegen een boom. Zijn co-piloot werd naar het ziekenhuis afgevoerd en verkeerd in stabiele toestand. "Peter Perfect" overleed echter ter plaatse. Een onderzoek omtrent de exacte omstandigheden van het ongeval is reeds ingezet.

Met dit gebeuren verliest de Australische autosportwereld zijn enige en echte "KING OF THE MOUNTAIN", een naam die hij verkreeg na niet minder dan negen maal de 1000 kilometer van Bathurst, op het legendarische Circuit van Mount Panorama, op zijn naam geschreven te hebben (telkens in een Holden nota bene). Bovendien werd hij driemaal Australisch Touring Car kampioen. Peter Brock nam bovendien deel aan de 24uren van Francorchamps in 1986, samen met Alan Moffat en John Harvey, aan het stuur van de Holden Commodore van het Mobil Holden Dealer Team. Na een reeks technische problemen werden ze destijds 22e.


Quinten Devreker,
Freelance Autojournalist
vanuit Surfers Paradise, Australië

FIRE 08-09-2006 17:28

Volgens mij heb ik hem alleen in actie gezien tijdens de 24 uren van Bathurst een paar jaar terug. Hij reed toen in een rode of gele (hoe kan het ook anders ;)) Holden Monaro. Via het Ten-Tenths forum is me de afgelopen paar jaar al duidelijk geworden dat hij een "living legend" was. Peter Brock, the Dale Earnhardt Sr van Australia...Helaas heeft hij het laatste "kunstje" van Earnhardt (sterven in het harnas) ook geflikt.

:(

A.J. 08-09-2006 18:59

Dit is nu nog eens een piloot waar ik reeds meer dan 20 jaar respect voor heb !

RIP Peter

P.Kadar 08-09-2006 19:06

Aan het werk gezien in de 24h Francorchamps in '77 met de Vauxhall Magnum en dan enkele jaren later '86 & '87 met de Holden Commodore . Idd respect .

Mark 08-09-2006 20:36

Kende de naam alleen uit de bekende boekjes en vooral zijn bijnaam: Brocky

Quote:

In 1997, Brock retired from full-time V8 Supercar racing after an outstanding career where he was applauded as one of Australia's sporting greats, and an internationally recognized motor racing hero. The UK ‘Motor Sport’ magazine rated Peter Brock in the top twenty most exciting drivers of all time, a list which included the likes of Senna, Schumacher, Fangio and Nuvolari. A huge accolade. In another recent authoritative UK publication, he was voted the second greatest touring car driver of all time.

http://peterbrock.com.au/

FIRE 08-09-2006 20:49

http://video.google.nl/videoplay?doc...&q=Peter+Brock

pompierke 09-09-2006 21:30

Ik heb nog een foto van de Holden Commodore waarmee hij gereden heeft in de 24 uren van Spa 1987.
Maar zoals steeds krijg ik hem niet op het forum geplaatst.
Ik zal hem via Mark er even laten opplaatsen.
Waarvoor dank Mark.

Mark 09-09-2006 22:57

1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by pompierke
Ik heb nog een foto van de Holden Commodore waarmee hij gereden heeft in de 24 uren van Spa 1987.

Bij deze:

Boetzie 10-09-2006 06:09

Even een updatetje van downunder:

Niemand minder dan de premier van Australië himself, John Howard, en de vice premier hebben vlak na Peter's overlijden een exclusief interview gegeven waarin hij zijn toewijding aan Brockie uitsprak en zijn medeleven aan de familieleden deelnam.
Daar kunnen ze bij ons nog wat van leren me dunkt!

Ondertussen is de memorabilia gekte op ebay al toegeslagen, met degoutant hoge prijzen. In feite moesten ze zich schamen

Voor zij die graag weten wat er in het nieuws hier ter plaatse verschijnt en hoe het overlijden onder het volk leeft (slecht 3 dagen na het overlijden van steve Irwin, Crocodile Hunter, een andere australische legende!):

www.ninemsn.com.au

deze avond staat er een tribute aan Brock gepland, hopelijk plaatsen ze het deze week online

Groetjes
Quinten

Baron 11-09-2006 23:55

Heel droevig nieuws. :(
Ik heb Peter Brock voor het eerst aan het werk gezien in de 24 Uren van Francorchamps in 1977 waar hij samen met Gerry Marshall in een officiële Vauxhall Magnum reed. Brock was toen de revelatie van de race. In de regen liet hij veel snellere wagens zoals de BMW's en Ford Capri's achter zich.
Ik heb nooit iemand dwarser door de Raidillon zien gaan. Uiteindelijk finishte hij 2e in die 24 Uren.
Later heb ik 'Peter Perfect' nog een paar keer in actie gezien met de Mobil-Holden Commodores.

Heel veel respect voor deze man. Een groot verlies voor de autosport.

FIRE 12-09-2006 13:35

Quote:

Originally Posted by Baron
Gerry Marshall

Hij is/was (schijnbaar) nog zo'n legende.

Boetzie 12-09-2006 17:07

Geen idee wie het gemaakt heeft, maar zeker en vast een Aussie!

Prachtig!

http://videos.streetfire.net/recentv...3700ee4097.htm

Brecht 12-09-2006 19:34

Gevonden op een ander forum :

http://i43.photobucket.com/albums/e3...rst_brock1.jpg

http://i43.photobucket.com/albums/e3...rst_brock3.jpg

http://i43.photobucket.com/albums/e3...rst_brock4.jpg

http://i43.photobucket.com/albums/e3...rst_brock5.jpg

http://i43.photobucket.com/albums/e3...rst_brock6.jpg

http://i43.photobucket.com/albums/e3...rst_brock7.jpg

http://i43.photobucket.com/albums/e3...rst_brock9.jpg

Mark 19-09-2006 23:48

Geloof dat maar weinig Europeanen beseffen welke status Brocky had in "Down Under". Wist wel dat die kerel een legende was achter het stuur maar dat hij zo sociaal betrokken was bij de samenleving wist ik niet. Daar kan menig modern F1-coureur een voorbeeld aan nemen.

Quote:

MOTOR racing fans from across Australia yesterday joined dignitaries and celebrities to farewell people's champion Peter Brock at his state funeral.

http://www.news.com.au/adelaidenow/s...14-910,00.html
In de link van news.com.au zijn een hoop links te vinden naar video's en andere info omtrent de tragische dood van Brocky.

Denk dat we mogen stellen dat hij de Senna van Australie was ;)

Boetzie 21-09-2006 03:54

Om verder te gaan op mark's verhaal.

De gehele begrafenis is live uitgezonden geweest op een grote nationale zender hier. Een prachtige begrafenis trouwens, waar zowel familie als grote piloten, politici als de hoofden van de aboriginal gemeenschap afscheid van hem namen. Ook Bathurst, het circuit van "THE KING OF THE MOUNTAIN" was volgepakt met rouwende supporters.

Niettegenstaanden dit een zeer droevige gebeurtenis is, kon er regelmatig een lachbui in de gehele kerk genoteerd worden.

Brock was een fantastisch mens. Zo is er een verhaal waarbij Brock met plezier op een foto poseerde voor een vrouwelijke politici tijdens de locale verkiezingen destijds, raad eens wie die verkiezingen won....

Een paar jaar later belt diezelfde politici Brock op voor een levenskwestie. Een kind uit haar streek was doodziek en had dringend een operatie ven levensbelang nodig maar de familie had niet de nodige fondsen om dit te financieren. Ze vroeg of 'Peter Perfect' niet kon helpen? YES OF COURSE, zei hij onmiddellijk. Hij reisde af naar het stadje, volgepakt met T-shirts en foto's en dergelijke, ging aan een tafeltje zitten langs de weg en begon vlijtig handtekenen uit de delen voor het goede doel. Het kind kreeg zijn operatie en leeft nog steeds in volle vreugde.... Bovendien was Brock uren nadat andere piloten reeds het wedstrijd-decor verlaten hadden, nog steeds te vinden in de supportersmenigte. Met alle plezier voorzag hij elke supporter, tot en met de laatste aanwezige, van een handtekening en een persoonlijke boodschap ('Enjoy your life')

Van wat ik hier gezien, gelezen en gehoord heb was Peter Brock niet alleen een fantastisch piloot, maar ook een fanstastisch mens, met volle toewijding aan zijn supporters. Autosport kwam altijd op de eerste plaats evenals zijn fans, tot misschien zelfs wat onvreugde van het gezin want niettegenstaande Brock een geweldige vader was, zagen zijn supporters hem soms meer dan zijn eigen kinderen (volgens Ex-vrouw Bec).

In ieder geval: voor mij is hij de grootste piloot ooit. De 1000km van bathurst winnen met 6 ronden voorsprong en tevens in de allerlaatste ronde het laprecord breken, dat doen er niet veel. Zeker daar niet!

Australië neemt afscheid van de Godfather van de Australische Autosport...

Bathurst en Mount Panorama zullen nooit meer hetzelfde zijn...

Groetjes
Q


All times are GMT +2. The time now is 00:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.