De Paddock

De Paddock (http://www.depaddock.eu/forum/index.php)
-   Media Corner (http://www.depaddock.eu/forum/forumdisplay.php?f=52)
-   -   EK Rallycross: De Keersmaecker pakt periodetitel na winst in Zweden (http://www.depaddock.eu/forum/showthread.php?t=15811)

P De Sonville 02-07-2007 07:58

EK Rallycross: De Keersmaecker pakt periodetitel na winst in Zweden
 
Winst in Zweden &

periodetitel voor Michaël De Keersmaecker

Michaël De Keersmaecker is er in het Zweedse Höljes in geslaagd de vijfde manche van het Europees Rallycrosskampioenschap achter zijn naam te schrijven in Division 1A. De vijfde manche was meteen de laatste van de eerste periode. Met deze nieuwe overwinning verbeterde De Keersmaecker zijn voorlopig schrapresultaat van Oostenrijk en pakt zodoende verdiend de periodetitel. Véél tijd om te feesten is er niet, want volgend weekend slaat de rallycrosskaravaan reeds zijn tenten op in Noorwegen voor de eerste wedstrijd van de twee periode. Op 11 & 12 augustus is het de beurt aan het Maasmechelse Duivelsbergcircuit om de Belgische manche te organiseren. Het zit er dus dik in dat De Keersmaecker in België zijn leiderspositie zal verdedigen.

Zweden was een sleutelwedstrijd in het Europees Rallycrosskampioenschap. Na deze vijfde wedstrijd moest er immers reeds een schrapresultaat in rekening worden gebracht. Een plaats binnen de top 3 moest de periodetitel van De Keersmaecker veilig stellen. Maar daar had de JDK-rijder geen boodschap aan. Michaël wou winnen om de kloof met de concurrentie verder uit te diepen. En daar is hij met brio in geslaagd.

Met twee besttijden tijdens de eerste twee manches verzekerde hij zich van de pole in de A-finale. Zijn grootste concurrenten; De Tsjech Kalny, de Fransman Bossard en de Oostenrijker Petrakovits stonden ook in de A-finale. De spanning op de startgrid was te snijden. Samen met mentor Guino Kenis werden alle mogelijke scenario’s tactisch bekeken. De Keersmaecker schoot na Bossard als tweede uit de startblokken en ging reeds in de tweede ronde de jokerlap in. Een geniale zet, want de Opelrijder kwam als derde uit de jokerlap en kon terug het gat dichtrijden met het leidende duo. En terwijl de leiders hun jokerlap afwerkten kon de Keersmaecker doorstoten naar de leiding en een voorsprong uitbouwen.

Tijdens de eerste periode worden vier van de vijf wedstrijden in rekening gebracht. Met twee overwinningen en twee tweede plaatsen laat de man uit Londerzeel amper zes punten liggen. Volgend weekend start de Keersmaecker in Noorwegen met 7 punten voorsprong op de Citroën van Bossard, 11 op de Skoda van Cermak, 15 op de Peugeot van Kalny en 19 op de Seat van Petrakovits. Vijf verschillende merken dus in de voorlopige top vijf. En méér dan waarschijnlijk zal één van hen met de Europese kroon gaan lopen na de laatste wedstrijd in Tsjechië eind september.


All times are GMT +2. The time now is 06:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.