View Single Post
  #78  
Old 27-09-2004, 05:32
Pascal Pascal is offline
A4993
 
Join Date: May 2001
Location: Belgium, Diest
Posts: 2,462
Quote:
Originally posted by Marshal
Helaas ook weer enkele reglementaire onvolkomenheden gezien......maar daar moeten we eerst even induiken voordat we dat "wereldkundig" maken
Hier gaat het over :

* de Accent Porsche valt stil met een technisch mankement in de nieuwe Busstop. Hij wordt door de baanposten op het asfalt veilig gezet, helemaal uiterst rechts. De baanposten laten de wagen daar achter en nemen hun posities terug in. Nadat de piloot enkele momenten het voertuig heeft geïnspecteerd, roept hij de baanposten die de wagen tot aan de pitlane entry duwen. Eénmaal de Porsche hier is aangekomen stoppen de baanposten met duwen en moet de piloot het alleen doen. Hij slaagt erin om zijn auto een 50-tal meter verder te duwen. 3 teamleden komen vervolgens toegesneld en zij duwen verder tot aan de boxen. De Porsche wordt blijkbaar herstels want later zien we terug op de piste. Niet helemaal duidelijk wat oorzaak en dijfveer was. Alleszins ontstond er in de pitlane een min of meer gevaarlijke situatie omdat de auto naar links begon af te wijken. De piloot duwde namelijk het voertuig en zat uiteraard niet meer echter het stuur.

Even het reglement er bij gehaald.

Quote:
132. Een wagen mag zich enkel in de "rijzone" bevinden met de piloot in de normale positie achter het stuur en op
eigen kracht rijdend.
Quote:
139. Het is verboden de wagen te duwen of te trekken, of te laten duwen en te laten trekken om de pitlane te
bereiken. Overtreders worden uit wedstrijd genomen.
* Na de wedstrijd reden de deelnemers een ereronde en reden nadien naar de pitlane. Ze stopten voor hun respectievelijke boxen in plaats van naar het gesloten park te rijden. Iemand hier een verklaring voor ????

Het reglement zegt :

Quote:
230. Na het eindsignaal moeten alle nog rijdende wagens meteen naar het gesloten wagenpark, zonder stoppen,
zonder welk object dan ook toegestoken te krijgen en zonder enige hulp van buitenaf, tenzij deze van de baancommissarissen indien die nodig zou zijn. Het is verboden een wagen in te halen op straffe van intrekking van 2 ronden.
Quote:
233. De reglementering van het gesloten wagenpark wordt toegepast in de zone tussen de aankomstlijn en de
ingang van het gesloten wagenpark.
C U
Reply With Quote