't Is natuurlijk geen makkelijke situatie. Het is niet eerlijk tegenover de Bridgstone teams op op zondag plots met nieuw rubber te starten.
Dan moet waarschijnlijk de strategie gewijzigt worden op optimaal te presteren, ik geloof niet dat ze nog zo kloppen.
Achteraan starten zou een oplossing zijn, iedeel ook voor Ferrari. Zie Hakkinen in 2000 die zijn tanden stukbeet op Mazzacane.
Maar anderzijds is het geen voldoene straf lijkt me. Na 3 ronden rijden de Jordans en Minardi's weer acheraan, en zit het hele Michelin wagenpark de Ferrari's op te jagen. Zo zou Barrichello in Canade evengoed nieuw rubber geplaatst kunnen hebben.
En goed idee wat ik ergens gelezen heb, is iedereen laten starten met de banden van gisteren, en wie nieuwe banden wil, moet ze maar gaan halen in de pit.
__________________
|