View Single Post
  #6  
Old 28-06-2005, 14:07
Peter Baert Peter Baert is offline
De Paddock Regular
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 372
@ autofan,

Als er een krant is die weinig of geen kritiek verdient over zijn autosport-verslaggeving, is het Het Belang van Limburg. Marc Cornelissen krijgt na topweekends bijna altijd een volle bladzijde voor verslag en duiding, maar uiteraard -gezien de regionale inslag van de krant- altijd met bijzondere aandacht voor de Limburgse motorsporters.

Dat Le Mans tenslotte wat weggemoffeld werd, was een gevolg van de farce in Indianapolis met de F1-race aldaar. Die schijnvertoning ging met de grote koppen lopen. Er wordt trouwens nog altijd over gezeurd op internet-fora.

@ racingworld.be of Dries,

Laten we ODW maar gewoon Olivier de Wilde noemen. Dat omfloerste gedoe leidt alleen maar tot gespeculeer, en vaak tot misverstanden.

Voor de leken. ODW is de autosport-journalist van La Dernière Heure en Autonews. Bovendien verzorgt hij op een zeer professionele manier de persdienst voor topweekends op circuit in België.

In La DH durft ODW wel eens tegen schenen stampen en dingen zeggen zoals ze zijn. Meestal is zijn betoog goed onderbouwd, soms slaat hij de bal eens mis. Maar, wie nooit fouten maakt, mag de eerste steen werpen ...

La DH is in België de krant met de meeste autosport-verslaggeving, dankzij vooral ODW, die bij momenten zijn nek durft uitsteken.
Dat "nek uitsteken" wordt moeilijker voor journalisten of webmasters die aan handen en voeten gebonden zijn, omdat ze bvb. voor teams of rijders communiqué's schrijven of omdat ze afhangen van de goodwill van een organisator voor het opzetten van een service. Ik praat in het algemeen, de hele autosport-pers is in dat bedje ziek.

Niemand heeft de waarheid in pacht, zeker niet in autosportland. Achter de meeste beslissingen zit een verborgen agenda, die in 99% van de gevallen ook verborgen blijft. De teneur van die agenda is wel bijna altijd "geld" en vooral "veel geld".

Het zoeken naar de waarheid achter de "waarheid" van PR en andere marketing-managers is de opdracht van elke journalist, die naam waardig. Pas dan kan de verslaggeving de autosportliefhebber een dienst bewijzen. Op dat vlak is een forum, waar soms tippen van sluiers worden opgelicht, ver-rijkend, hoe hard de kritiek ook moge zijn.

Wie als een fan kritiekloos door de pitlane huppelt en met die ingesteldheid een nieuws-site runt, is geen aanwinst voor de brede autosportliefhebber, die op die manier maar de halve, gekuiste waarheid te lezen krijgt.

Anderzijds mag het zoeken naar de echte waarheid ook weer niet selectief gebeuren en zich niet beperken tot een paar mensen, omdat deze of gene ooit eens een sponsorbudget heeft geweigerd aan een rijder, voor wie een webmaster communiqué's maakt. De kritische houding moet voor iedereen gelden.

Theorie klinkt altijd mooi, niet?



Niettemin deze gouden regel: wie nooit een fout maakt, mag de eerste steen werpen ...
__________________
www.skynet.be/pitstoptv
Reply With Quote