Datzelfde kan je ook wel zeggen van Adelaide '91, maar natuurlijk is Monaco '84 iets helemaal anders, omdat je met Prost, Senna en Bellof drie kandidaten voor de overwinning had.
Zoals hier aangehaald wordt was de ophanging van Senna's wagen beschadigd, nadat hij in de chicane te hevig over de kerbs ging in de achtervolging op Rosberg. Senna ging met zijn twee rechterbanden toch heel hoog de lucht in en een zachte landing was het duidelijk niet. Geen wonder dat de ophanging ene flinke tik had gekregen.
Intussen was Bellof fameus aan het jagen. De manier waarop hij voorbij Arnoux ging in Mirabeau was fenomenaal, maar niet minder riskant. De kans dat hij een tik van Arnoux had meegrekegen was des te groter, want Arnoux wilde Bellof niet langs de binnenkant laten passeren.
Als we naar de rondetijden kijken, zien we dat Senna 6 tienden sneller was dan Bellof en 1,1 seconde sneller dan Prost. Bellof reed zijn snelste ronde pas in ronde 29 met 1:54.978, terwijl Prost zijn snelste rondetijd (1:55.596) in ronde 19 reed. Senna de zijne in ronde 24. Als we er van uitgaan dat de volledige raceafstand gereden werd en Senna geen beschadigde ophanging had, dan was Senna vermoedelijk toch voor Bellof en Prost - in die volgorde - gefinisht.
In ieder geval kan er over de volgorde bij de aankomst niet gediscussieerd worden. Prost was duidelijk voor Senna, en de gedubbelde Alboreto reed daar nog tussenin toen ze over de lijn kwamen.
Wat de latere diskwalificatie (de loden bolletjes-affaire) van Tyrrell betreft, vind ik het niet terecht dat Bellof niet als mogelijke winnaar meegerekend wordt. Hoeveel keer in de geschiedenis van de F1 werden er geen diskwalificaties uitgesproken, maar hadden die amper een invloed op het resultaat? Ik neem nu het voorbeeld Schumacher in 1997. Hij werd dan wel niet gediskwalificeerd door één of andere illegaliteit aan de wagen, maar wel om zijn rijmanoeuvres in Jerez. Hij werd enkel uit de WK-eindstand geschrapt, maar mocht wel al zijn punten, overwinningen, poles,... behouden. Ookal gaat het niet om een illegale wagen, ze hadden al die overwinningen moeten afpakken, maar het kostte de heren van de FIA teveel moeite, want dan moeste ze alle podiumceremonies opnieuw laten plaatsvinden...
Zou Arnoux de winnaar geweest zijn? Ik denk van niet. Als ik me niet helemaal vergis raakte hij Warwick in Ste-Devote met zijn linkervoorwiel. Ik denk dat hij niet de finish zou bereikt hebben als gevolg van die aanrijding. Misschien was Rosberg wel de mogelijke winnaar?
Last edited by bluelite; 09-10-2005 at 03:59.
|