Kort verslag.
Een kleine 20 man waren aanwezig om te brainstormen over racen voor een kleine of vriendelijke beurs

Lemans legde zijn visie uit over betaalbaar racen en bracht daarmee de discussie op gang.
AJ bleek reeds langer met dit idee rond te lopen en had al een opzetje hoe zo'n clubrace dag er mogelijk uit kon zien. Het motto is:
iedereen is welkom. De eerste vereiste is natuurlijk om een groep mensen te vinden die willen racen voor het plezier. Niet voor een klassement of kampioenschap. Daarnaast moet die groep groot genoeg zijn om de samen de kosten te delen voor het huren van een circuit zodat het betaalbaar blijft voor iedereen.
Zodra er een groep deelnemers is kan men gaan nadenken over een mogelijke klasse-indeling. We kunnen wel veel bedenken, maar als er geen belangstelling voor is heeft het weinig nut om daar een klasse voor te bedenken.
Op dat gebied kwamen een paar leuke opties naar voren, welke het gaat worden is nog niet besloten.
- Klasse op basis van straatbanden of slicks
- Klasse op basis van PK's / Cilinderinhoud
- Klasse op basis van verbruik
- Klasse op basis van rondetijden
Het kan alle kanten op, de insteek is en blijft dat iedereen voor zijn plezier komt koersen. Veligheid? Ja, maar dan wel vriendelijk en aardig voor iedereen.
Mooi voorbeeld was het verhaal van een van de aanwezigen (naam kwijt

) die een wagen had opgebouwd voor de Sprinterscup. De beste man had zelf een rolkooi in elkaar gestoken die naar alle waarschjnlijkheid een stuk sterker was dan het reglement voorschreef. Een probleem, op één plaats raakte de rolkooi niet de bodem van de wagen, er was een kleine speling te zien. Afkeuring van de wagen als gevolg. Was die wagen onveilig? Nee.
Een helm, kleding, rolkooi, stoel en gordels? Ja, dat moet er zeker in maar het hoeft niet volgens de FIA richtlijn die heet "Dank u voor de omzet"

Het gaat erom dat iedereen met gezond verstand kan racen voor een realistisch bedrag.
Is dit een idee een bedreiging voor Vas, Asaf of Sprinterscup? Zeer zeker niet, we willen scheuren voor ons plezier zonder alle officiële poespas. Gewoon back to basic zoals de autosport ooit is onstaan.
De plannen van AJ zijn op dat gebied hoopvol te noemen. Zodra hij zijn idee het sein "Go" geeft zullen we dat vanzelf vernemen. Mocht het idee van AJ levensvatbaar blijken te zijn, pas dan kan verder gekeken worden naar aparte klassen.
Eerst leren lopen voordat we gaan scheuren is het devies