BTCS Truck GP: Race Review PRC Group
Het kampioenschap blijft volledig open!
Voor de start van de tweede seizoenshelft deelden de piloten van de Belgian Touring Car Series ter gelegenheid van de Truck GP de omloop met… de snelste truckers van Europa. Voor de tweede confrontatie in 2006 op het circuit van Zolder, werden de leiders in de BTCS, Lupant-Slaus en Vosse-Bouvy, vooraan verwacht. Dat geldt zeker voor het team van Renault, dat zijn eerste overwinning van 2006 behaalde! Het kampioenschap blijft volledig open voor de finale tijdens de Francorchampagne.
Race 1 : De Jaguars op het voorplan
Op de startgrid van de eerste race, verreden over een uur, bleef… achteraan een plaats leeg. De Renault Mégane van Lémeret-Loix, die eerder al forfait moest geven voor de kwalificaties wegens een motorpanne, geraakte niet uit de pitstraat omdat bij het starten weer een motorprobleem werd vastgesteld.
Vooraan namen de twee Jaguars X-Type Silhouet meteen het commando, maar in de chicane ging de nr. 5 van de baan: « De banden waren nog niet op de juiste temperatuur en ik remde te laat. Mijn fout,» gaf Pascal Mathieu toe. Hij liet zich niet ontmoedigen en begon aan een inhaalrace. Stelselmatig knabbelde hij aan zijn achterstand, waarbij hij het een paar keer flink benauwd had: « Ik werd gestoord door een verkeerde indicatie van de chronometer. Ik dacht dat ik onder de normtijd was gedoken. Toen ik mijn concentratie teruggevonden had, was de volgende bocht al heel dichtbij… Omdat ik te laat remde, ging ik heel breed in de bocht, maar deze keer kon ik de wagen nog onder controle houden. »
De Jaguar nr. 1 reed ondertussen een eenzame en probleemloze wedstrijd aan de leiding. Jérôme Thiry maakte het (goede) werk van zijn teamgenoot meesterlijk af. De pitstop verliep perfect (48 seconden) en net zoals tijdens de ADAC Rennen, werd het « roofdier » als winnaar afgevlagd.
In het tweede peloton gebeurde er veel meer. Op een vijftiental seconden, streden de Renault van Vosse, de BMW van Slaus, de Porsche van van de Wauwer en de Peugeot van Horion voor de dichtste ereplaats, op de voet gevolgd door de BMW van Vanbellingen en de Ferrari van Moury. Het was een prachtig duel tussen de Peugeot en de Porsche. Uiteindelijk leek de Franse silhouet de bovenhand te halen door te profiteren van druk verkeer… in de pitstraat: « Toen ik de pitlane in reed, zat ik achter twee wagens die een zondagsritje leken te maken. Toen Marc vertrok, zat hij weer achter een wagen die veel te rustig vertrok,» vertelt Van de Wauwer. Maar, vervolgens kwam de mooie 407 Silhouet traag de pits ingereden met een motor die op 5 cilinders draaide.
Na de pilotenwissels, reed Thiry nog steeds aan de leiding, voor Lupant, Bouvy, Duez en Dermont. De posities leken vast te liggen, tot de Renault een stop & go kreeg wegens overdreven snelheid in de pitstraat. Bouvy viel daardoor terug naar de 6de stek, maar hij kon nog net de maat nemen van Moury, die heel overtuigend presteerde met de Ferrari. Zo werd Bouvy toch nog vijfde, achter Thiry, Lupant, Duez en Dermont. De Renault-piloot werd gevolgd door Moury, Vanbellingen, de verrassend snelle Kaufmann, Redant en Stéveny.
Race 2 : parade van de Méganes
Toen het licht op groen sprong, namen de twee Jaguars meteen de leiding, maar ze moesten al snel de duimen leggen voor de BMW van Lupant. Toch was de Porsche van Duez de snelste wagen op de piste in het begin van de wedstrijd, verreden aan het ritme van een Grote Prijs. Tot de 14de ronde voerde de Porsche het veld aan. Maar, ondanks zijn ervaring, kon Duez niet stand houden tegenover de aanvallen van een Loix in topvorm. Erger nog, want de Porsche moest een ongeplande pitstop maken wegens een lekke band. Na een korte interventie ging Duez opnieuw de baan op, maar even later reed hij opnieuw de pitlane in. Alle hoop was meteen vervlogen voor GPR.
Bij Renault enkel lachende gezichten, want de twee Méganes namen de leiding voor de BMW van Lupant-Slaus, die niet in staat leek het ritme te volgen. De M3 bleef wel in het spoor van de Jaguar van Mathieu-Dermont, die voor een keer gespaard bleef van pech… terwijl de andere wagen van het team moest opgeven met een gebroken motor.
Naarmate de wedstrijd vorderde, reden de Renaults verder weg. Bleef de vraag of er teamorders gegeven zouden worden aan de piloten die de tweede helft van de race moesten rijden, Stéphane Lémeret en Vincent Vosse… Hoewel ze de toeschouwers waar voor hun geld gaven, namen de twee piloten geen onnodige risico's. Ze behielden hun posities en reden in logische volgorde over de finish, gelet op hun plaats in het kampioenschap.
Pascal Mathieu gaf hen een steuntje door de maat te nemen van Patrick Slaus voor de laatste podiumplaats. Verder volgden Moury, winnaar in GT na een onberispelijke race met de Ferrari 360 van BPO Racing, Van Rossem-de Laet, Theissen-Kelders en Vanbellingen-Fumal.
Klassement race 1 : 1. Thiry-Dermont (Jaguar X-Type Silhouet) 36 ronden ; 2. Lupant-Slaus (BMW M3 Silhouet) op 3.284 ; 3. Van de Wauwer-Duez (Porsche 997) op 36.497 ; 4. Mathieu-Dermont (Jaguar X-Type Silhouet) op 42.908 ; 5. Vosse-Bouvy (Renault Mégane) op 56.353 ; 6. Moury (Ferrari 360) op 1.14.081 ; 7. Vanbellingen-Fumal (BMW M3 Silhouet) op 1 ronde ; 8. Kaufmann (Porsche 996 GT3 Cup) ; 9. Monnens-Redant (BMW M3 Silhouet) ; 10. Stéveny (Peugeot 406 Silhouet)…14. Dumont-Barthe (BMW M3) op 2 ronden, winnaars in T5… 18. Perrin-Jacobs (Renault Clio) op 3 ronden, winnaars in T3…27. Van Riel-Adriaenssens (VW Golf) op 4 ronden, winnaars in T4….36. Van de Plas-Vanbeneden (Toyota Yaris) op 5 ronden, winnaars in T2….42. Bruixola-Dumont (Toyota Yaris) op 7 ronden, winnaars in T1.
Klassement race 2 : 1. Vosse-Bouvy (Renault) 55 ronden ; 2. Loix-Lémeret (Renault) op 01.017 ; 3. Mathieu-Dermont (Jaguar) op 16.469 ; 4. Lupant-Slaus (BMW) op 30.210 ; 5. Moury (Ferrari) op 1 ronde ; 6. Van Rossem-de Laet (Porsche 996 GT3 Cup) ; 7. Theissen-Kelders (Porsche 996 GT3) ; 8. Vanbellingen-Fumal (BMW) ; 9. Kaufmann (Porsche) ; 10. Stéveny (Peugeot)… 12. Dumont-Barthe (BMW) op 4 ronden, winnaars in T5… 15. Smits-Cleynhens (Opel Astra coupé) op 5 ronden, winnaars in T3… 26. Van Riel-Adriaenssens (VW Golf) op 6 ronden, winnaars in T4…. 33. Van de Plas-Vabeneden (Toyota Yaris) op 9 ronden, winnaars in T2… 43. Bruixola-Dumont (Toyota Yaris) op 11 ronden, winnaars in T1.
|