View Single Post
  #42  
Old 20-12-2008, 13:31
Dominique's Avatar
Dominique Dominique is offline
Frecking Nuts ...
 
Join Date: Dec 2004
Location: Thuis
Posts: 3,015
Het is me weer wat geweest, daar in de Kluis op 19 december 2008.
Goede discussies tijdens het meeting gedeelte, spannende verkiezieng van de Golden Spark Plug Award 2008, en vooral hilarische toestanden en een "memorabele dozendans" tijdens de tombola.

Het gedeelte waar dingen écht werden besproken werd wat korter gehouden omwille van de agenda die traditioneel toch wat anders is voor de decembermeetings. Toch een overzichtje:

Ik heb begrepen dat er wat wrevel en onzekerheid bestaat over posts aangaande nieuwigheden die worden uitgebracht als exclusiviteiten voor modelbouwwinkels. Het is voor ons als modelbouwer interessant om te weten dat die producten werkelijk werden uitgebracht, en daarom zou je zeggen dat ze hier "moeten" worden gelijst in de nieuwigheden.
Langs de andere kant is er het verhaal van sponsoring aan de Paddock vzw door derden. Die firma's betalen geld in ruil voor zichtbaarheid en reclame. In het verleden werd dit ook gedaan door een modelbouwshop. Het forum had geen probleem met het lijsten van nieuwigheden van en door deze shop. Alleen is dat op een bepaald ogenblik gestopt toen de sponsoring ook ophield, en dus door de Paddock geen reclame meer kon worden aanvaard. We moeten als forum consequent blijven en de lijn doortrekken naar de andere modelbouwshops.
Nu is het zo dat modelbouwshops hun klanten proberen te binden door exclusieve producten (soms zelfs onder een eigen merknaam), als reactie op de internetverkopers (en vooral de wildgroei daarvan). Dat bemoeilijkt onze situatie als forum en informatieverstrekker.

Sta ons toe dit probleem opnieuw aan te kaarten op de volgende bestuursvergadering van de Paddock vzw. We gaan dan trachten een compromis te vinden waar iedereen zich op een redelijke manier in kan vinden.
In de tussentijd houden we het bij het oude, en worden deze producten niet uitgelijst als nieuwigheid.

Als iemand zich persoonlijk moest geviseerd of benadeeld voelen door het verwijderen van deze posts, dan was dat zeker niet de bedoeling, en dan wens ik me hiervoor ook te verontschuldigen in naam van de hele modelbouwafdeling van de Paddock vzw.

De "travelling box" van de Paddock Modelbouw.
Er circuleerde reeds geruime tijd een Pocher kit van de Mercedes 500 K/AK uit 1935 met (ik dacht) referentienummer K74. Een knoert van een kit die een modelbouwer gemiddeld toch wel een jaartje zoet houdt, en die op eBay toch wel wat geld waard is.
Het probleem met deze kit is dat hij niet compleet is. Onder andere 2 banden, wat velgonderdelen, het decal- en transferblad, een embleem, en nog wat kleinere spulletjes zijn mettertijd verloren gegaan.
Na wat overleg (én stemming meerderheid tegen minderheid) hebben we besloten hem toch maar niet te bouwen, maar verkopen. Guido neemt dat op zich. Houdt eBay in de gaten.

Het verhaal rond de URL van de Paddock:
De codes voor de transfer van onze URL hebben we eindelijk ontvangen, en ze zijn aan onze hoster bezorgd. Update komt binnenkort wanneer die geactiveerd werden.

Het bezoek aan Renaissance:
Ik heb gisteren 19/12/2008 nog met Pedro gebeld, en die zei me dat door de drukte in de zaak (nieuwe uitgiften / voorbereiding van beurzen / jaarafsluiting) nog geen beslissing werd genomen ivm een datum waarop wij een bezoekje mochten komen brengen. Hij had me beloofd om tegen Kerstmis iets te laten weten.
__________________
Groetjes,
Domi.
Reply With Quote