Een tijd geleden heb ik op de website van Motorwereld, de zelfde constatatie gedaan. Ik heb toen getracht een mailingactie op te zetten maar dat is niet echt gelukt.
Maar ik vind inderdaad ook dat er veel te weinig autosport in de Vlaamse kranten staat. Maar ik vrees ook dat de meeste Vlamingen gemotoriseerde sporten maar niks vinden. Dat komt voort uit hun ingeboren bescheidenheidL "Autosport is iets voor Franstalige dikkenekken" heb ik weleens horen zeggen. Als je weet dat 70 procent van al die gasten dat circuit rijden (buiten de Belcar dan) franstalig zijn is daar wel iets van waar.
Ik heb het allang opgegeven om naar Autosport te zoeken in een Vlaamse krant. Als ik iets wil lezen koop ik wel La dernière heure of surf ik naar hun site
http://www.dhnet.be
Ook op de sportwebsites van Le Soir en Vers l'Avenir, respectievelijk
http://www.sporever.be en
http://www.esports.be vind je veel autosportnieuws (asaf oa) terug. Waarom geld weggooien aan een Vlaamse krant als je het gratis op de site van een Waalse kan lezen?
Niettemin, de enige krant die een min of meer acceptabele autosportverslaggeving heeft is het Belang van Limburg. Ik meer dat steeds meer Antwerpenaren en Brabanders die krant beginnen te kopen vanwege hun goede verslaggeving van auto-en motorsport.
Voor kranten zoals de Standaard en De Morgen is autosport, als het geen F1, is een vies woord. Vroeger schreef Walter Wauters nog af en toe een stukje maar tegenwoordig werkt die voor Het laatste nieuws en schrijft hij over Tennis.
De hoofdredacteur van De Standaard, Peter Vandermeersch, is ook zo iemand die persé politiekcorrectheid wil verkondigen. In die optiek vond deze paljas het nodig de rallysport aan te vallen met de meeste belachelijke argumenten. (vorig jaar in juni in de Zevende Dag na het dodelijk ongeval in Gistel)
Het Laatste nieuws is al geen haar beter. Voor die mensen is de enige sport die er bestaat voetbal. Af en toe eens tennis en wielrennen. Maar ze zijn wel opportunistisch genoeg om mee te profiteren van sucessen. Gisteren stond Everts groot op de voorpagina. In een krant waar je anders de mx-berichtgeving met een vergrootglas in moet zoeken.
Als er een tak van autosport is (buiten F1 uiteraard) die vrij goed gevolgd wordt is het wel het EK rally. De PR van het Bastos team werkt super. Als je ziet dat die zelfs Thiry in P-magazine kunnen pluggen.
De sneer naar de Vlaamse autosportbladen (Turbo en Autonews, veronderstel ik vind ik onheus) want ik vind deze wel een pak beter dan de Nederlandse magazines. Zolang die 2 magazines op de markt zijn zal ik ze blijven kopen. Want ze zijn vrij volledig en er staat eens iets anders in dan F1.