View Single Post
  #20  
Old 08-12-2003, 22:21
Daan Vanhout Daan Vanhout is offline
De Paddock Rookie
 
Join Date: May 2003
Posts: 5
Quote:
Het roddelcircuit over de Belcar, dat zich vooral op internet afspeelt, komt het kampioenschap niet ten goede. Als je tussen de regels leest dan ja kom je uit bij...
Als ik het dus goed begrijp dan heeft de Paddock een slechte invloed op de Belcar, als deze woorden zijn uitgesproken door iemand van de organisatiewordt dan is deze uitspraak des te schandelijker te noemen. Hoe komen roddels in de wereld? Meestal door een gebrek aan echte informatie, op dat moment gaan mensen verhalen vertellen die weleens een loopje met de waarheid kunnen nemen.

Je zult als Belcar fan maar aangewezen zijn op www.belcar.com, niet wetende dat de Paddock bestaat, dan heb je toch heel wat gemist in het seizoen 2003. Op de enige echte site mag je blij zijn als je 10 kleine foto's per evenement kunt terugvinden, 27 persartikels is ook niet bijster veel te noemen. Een fiks aantal bestaat dan ook nog uit standaard artikels zoals, deelnamelijsten en standen. Wedstrijdverslagen, voor zover die de naam wedstrijdverslag mogen dragen, zijn pas dagen na de wedstrijd te lezen op de enige echte Belcar.com. De actuele standen zijn meestal net voor de volgende wedstrijd bekend.

Nee, dan de Paddock een stel internetters waar het hele jaar door Belcar nieuws te vinden is. Van elk evenement zijn via diverse bevriende pagina's van enkele leden honderden foto's Belcar terug te vinden. Menig team en rijder die via de Paddock zijn visie, wedstrijdverslag of foto's naar buiten uit brengt, aan de hand van de bezoekers aantallen kan men concluderen dat hier vraag naar is. Daarnaast worden bepaalde "kritische zaken" op een open en eerlijke manier besproken, zoals eventuele onduidelijkheden in het reglement of andere zaken die vragen oproepen.

Daarnaast is er vaak echt Belcar nieuws te vinden, ook zijn er af en toe geruchten te vinden. Het mag duidelijk zijn dat een gerucht geen roddel is. Er is taalkundig nogal een groot verschil tussen een roddel en een gerucht. Voor desbetreffende persoon die deze uitspraak op het Belcar feest heeft gedaan zal ik maar de uitleg in de Van Dale citeren:

ge·rucht (het ~, ~en)
1 praatje dat in omloop is => mare
2 voortgebracht geluid, datgene wat de stilte verstoort


rod·del (de ~ (m.), ~s)
1 kwaadsprekerij => achterklap, gekonkel, gekonkelfoes, gossip, kletspraat, roddelpraat
2 onwaar bericht, geval van roddel => kletspraatje, roddelpraatje

Aan de hand van de bewoordingen in de Van Dale heb ik enkele onderwerpen op het Belcar gedeelte van de Paddock nog eens nagelezen, enige vorm van kwaadsprekerij ben ik niet tegen gekomen. Wel een hoop geruchten die enkele weken, maanden later waarheid werden. Trouwens een trouw bezoeker van de Paddock weet dat men op kwaadsprekerij geen prijs stelt. Het strenge, doch rechtvaardige, optreden van de beheerders van de Paddock voorkomt ook dat er vormen van kwaadsprekerij kunnen onstaan. Daarnaast is er een ongeschreven regel op de Paddock dat men zijn nieuws altijd moeten kunnen verantwoorden door aan een soort van bronvermelding te doen. Als iemand van de Belcar organisatie een voorbeeld van kwaadsprekerij kan aantonen op de Paddock dan ben ik daar zeer benieuwd naar. Het zou me hoogst verbazen dat zoiets op de Paddock staat? Of is het de kritiek die sommige bekende Vlamingen over zich heen krijgen als ze aspiraties hebben om Belcar pilo(o)t(e) te worden? Zelfs die discussies verlopen op een nette en volwassen manier.

De Paddock en enkele bevriende pagina's creëren een hoop (positieve) publiciteit op het internet, niet alleen in België. Over de gehele wereld is de nationale klasse Belcar uit dat kleine landje een succes verhaal bij de echte autosportfans. Op de diverse bezoekerstellers zijn af en toe de meest exotische oorden terug te vinden die naar Belcar foto's komen kijken. Dat wat de Belcar niet lukt, lukt een stel welwillende amateurs wel en dat is bekendheid geven aan het fenomeen Belcar!

Zijn enkele mensen uit de Belcar soms jaloers op het succes van de Paddock?
Reply With Quote