Thread: F1 te snel?
View Single Post
  #4  
Old 14-04-2004, 11:38
Obi-Jan's Avatar
Obi-Jan Obi-Jan is offline
De Paddock Regular
 
Join Date: Dec 2002
Location: Antwerpen
Posts: 285
't Is simpel, als ze willen.

1) beperk het brandstofdebiet. Een bepaalde hoeveelheid brandstof kan maximaal een bepaalde hoeveelheid energie leveren, zo beperk je het aantal pk dat de motor maximaal kan leveren.

2) beperk de aerodynamische download d.m.v. standaard voor- en achtervleugels te verplichten die, op hun uiterste stand, maximaal 2 keer het minimumgewicht van de auto in download produceren. Geen tierlantijntjes aan de carrosserie die extra download produceren en / of de luchtstroom over de achterwielen bevorderen. Weg met diffusors.

3) verminder de aantrekkingskracht van een pitstop door over te schakelen op zwaartekrachtvulling voor de benzine, de wielen te bevestigen met 5 moeren en slechts 4 monteurs / 2 luchtdrukpistolen voor een bandenwissel toe te laten.

4) specifiëer een maat volle slicks die niet volstaat om de te verwachten krachten over te brengen (traction en grip limited). Punt 3 moet verhinderen dat de bandenfabrikanten een superkleef compound kunnen gebruiken. Tractiecontrole wordt uiteraard verboten.

5) geen titanium onderdelen en stalen remschijven.

Voila: mijn recept voor een minder kostelijke en competitievere Formule 1. Persoonlijk zou ik ook nog graag de motoren uitrusten met mechanishe injectie, klepveren, ze limiteren op 11500 toeren en de handgeschakelde versnellingsbak terug invoeren. Maar da's misschien een tikje overdreven.

Jan.
=---
__________________
"It's for the fun." -Gilles Panizzi

Last edited by Obi-Jan; 14-04-2004 at 11:41.
Reply With Quote