Thread: F1 te snel?
View Single Post
  #14  
Old 15-04-2004, 00:58
Gilles's Avatar
Gilles Gilles is offline
De Paddock Regular
 
Join Date: Dec 2002
Location: MM
Posts: 788
De piloot speelt in het geval van Ferrari wel een hoofdrol. Want zonder hem stonden ze niet waar ze nu staan. Die Duitser heeft daar veel mensen naartoegebracht die rond hem stonden bij Benetton.

Verder speelt de piloot een essentiele rol bij de ontwikkeling van een bolide. Zonder piloot, geen feedback, geen gegevens om de ontwikkelingen verder te laten gaan. Als piloot moet je een wagen kunnen ontwikkelen, kan je dat niet, gaat je team de boot in. JV is nu eens een piloot die NIET kan ontwikkelen. In de CART waar geen ontwikkeling is wint hij. 96 komt bij binnen met een wagen die top is. 97 komt Ferrari dichterbij maar is de Williams veruit de beste wagen. 98 begint het door te wegen dat men niet kan doorontwikkelen.

99 begint hij eigen team met floppen wagen wagens die het nooit zullen waarmaken. Tot nu, wanneer JV met zijn reuzesalaris weg is. Dan is er plaats voor ontwikkeling, en Sato en Button, in mijn ogen, jongens die wel een wagen kunnen ontwikkelen, of toch de moeite doen om het potentieel te ontdekken ... die doen het goed. JV lag liever op zijn 'lui reet' in plaats van nog die 10 ronden extra te testen om nog wat meer informatie te vinden. Villeneuve testte liever gewoon niet. Het feit dat ook geen enkel team hem onderdak bood, is een bewijs dat hij geen echte toegevoegde waarde meer was. Enkel zijn grote mond was sensationeel, en meestal enkel negatief voor de teamsfeer.

Het lijkt mij dus dat de piloot wel een héééél groot deel uitmaakt van het team, en zeker een sleutelrol inneemt.
Reply With Quote