![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
Achteruitkijk spiegels d.m.v. camera!
Gisteren het ik op Circuit zolder tijdens de vrijtraining iets speciaals gezien, nl dit:
Deze Nederlandse Saker had dus niet links en rechts achteruitkijkspiegels! "Hij zal veel brokken gemaakt hebben" zal iedereen nu denken... Nee hoor! Er waren nl. op de plek waar normaal de zijdelinkse spiegels geplaats zijn zeer kleine camera's ingebouwd. (ze waren uiteraard naar achteren geplaatst) Die beelden dat deze twee camera's maakten, werden dan weergegeven op twee mooit TFT scherpjes op het dashbord. Aan de reacties die ik hoorde van de piloten, lijd ik af dat dit systeem perfect wekt, alleen was het gewoon wat "aanpassen". Volgens mij serieus aanpassen (en schrikken) als je zo een snellere achterligger ziet afkomen tussen de spaken van je stuurtje... Bovendien is dit uiteraard een serieuze extra kost... Heeft iemand dit systeem al eens ergens anders gezien?? Nog enkele foto's er van: De camera: De wagen in actie: Last edited by Mr.Dallara; 25-06-2004 at 18:42. |
#2
|
||||
|
||||
Is een systeem dat al op verschillende prototypes is gebruikt. Ik kan nu niet direct op één komen, maar ik zal eens zoeken!
Edit: De Ford Visos is er zo eentje, maar er zijn er zeker meer! ![]() en het cameraatje: ![]() Last edited by Lambo; 25-06-2004 at 19:14. |
#3
|
||||
|
||||
Wat is het nut van zoiets voor een racewagen? Ik zie alleen maar meer gewicht en meer kans op eventuele storingen. Daarnaast, zou je zoiets goedgekeurd krijgen voor op het circuit? Lijkt me sterk.
__________________
Confidentiality Notice: This communication and any accompanying attachments contain confidential information intended for a specific individual and purpose. This communication is private and protected by law. If you are not the intended recipient, you are hereby respectfully notified that any disclosures, copying, forwarding or distribution, or the taking of any action based on the contents of this communication is strictly prohibited. |
#4
|
||||
|
||||
Ook deze Bentley Hunaudières uit 1999 had dergelijk systeem:
http://www.coupsdecoeur.net/indexwal...unaudieres.jpg edit: afbeelding was te groot, max 800 * 600 Last edited by Mark; 26-06-2004 at 19:43. |
#5
|
||||
|
||||
Of het handig is moeten de piloten maar zelf uitmaken maar als je geen 2 linkerhanden hebt kan je dit perfect zelf doen.
Een collega van me had zijn koffer laten dichtmaken en vervolgens zijn achterruit volledig geblindeerd. Daar waar vroeger het sleutelgat zat om zijn koffer te openen bouwde hij een kleine camera in die hem een nog beter beeld bracht op zijn dashbord dan dat hij ooit zou hebben via de gebruikelijke achteruitkijkspiegel.
__________________
Visit Kartgrid.be |
![]() |
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
Thread Tools | |
Rate This Thread | |
|
|