De Paddock
- Direct Access -
De Paddock Modelbouw Forum
De Paddock Autosport Forum

Go Back   De Paddock > Autosport > Media Corner
Home FAQ Members List Calendar F1 Prono Today's Posts Links

Reply
 
Thread Tools Rate Thread
  #1  
Old 05-06-2007, 09:20
P De Sonville P De Sonville is offline
De Paddock Regular
 
Join Date: Oct 2002
Location: Gent
Posts: 660
Spa-Francorchamps: Preview Surinx Racing

Ridder of mis voor Surinx Racing

De 12 Hours of Spa, met de daaraan verbonden dubbele punten moet het team van Surinx Racing terug in het goede spoor helpen.

In de Klasse T1 gaat voorlopig alles naar wens en staat het duo Van Rompay/Daerden na twee weekends of vier meetings aan de leiding in de voorlopige tussenstand. De wagen werd volledig gereviseerd en is klaar voor de aftrap. Serge De Beil komt het team versterken voor de 12 Hours of Spa. Voor De Beil een aangenaam terugzien met het team van Geert Surinx, waarmee hij vorig seizoen tijdens de Belcar 10 Hours of Zolder een podiumplaats wegkaapte in de Klasse 4.

In de Klasse T2 gaat het momenteel iets moeizamer. Na een mislukte seizoenstart op Circuit Zolder moest het duo Bruynoghe/De Graef lijdzaam toezien hoe ze ook in Dijon niet de gewenste score haalden door een zwakke krachtbron en een nukkige schakelbak.

Geert Surinx: “We zijn moeilijk op gang gekomen, maar zijn ervan overtuigd dat we nog een belangrijke rol kunnen spelen in de verdere afwikkeling van het kampioenschap binnen de zéér competitieve Klasse T2 met een 20-tal concurrenten. We bewezen reeds in Zolder dat we goede chrono’s kunnen draaien, maar telkens kwam er wel ergens een kink in de kabel. Tijdens de tweede meeting in Dijon was de krachtbron van de Honda Civic te zwak. Achteraf bleek dat de oorzaak lag bij de eerste wedstrijd op Circuit Zolder. We werkten toen een manche af met een afgebroken luchtfilter. Daardoor kreeg de motor nogal wat stof binnen en werden de zuigers beschadigd”.
“Wat betreft de 12 Hours of Spa wordt het voor onze T2-wagen alles of niets. Ridder of mis. We hebben niets aan het toeval overgelaten en vervingen zowat alle mechanische onderdelen. We hebben een nieuwe motor opgebouwd en dito versnellingsbak met andere verhoudingen voor Francorchamps. Geld noch moeite zijn gespaard om in optima forma aan de start te komen en de wedstrijd naar ons hand te zetten. We hebben ook vooraan bredere wielen gemonteerd om méér grip te krijgen en het onderstuurd karakter grotendeels weg te werken. Als we in Francorchamps goed scoren kunnen we de slechte seizoenstart nog rechttrekken. Er zijn dubbele punten te verdienen, verdeeld over 25% na drie uren, 25% na zes uren en nog eens 50% aan de eindmeet. We gaan er dus van bij het begin een strak tempo op nahouden”, besluit een strijdvaardige Geert Surinx.

Erik Bruynoghe en Wim De Graef krijgen versterking uit de hoek van de snelle Rudy Michiels die in het verleden reeds ruime ervaring opdeed in een Honda Civic.
Vorige week gingen beide teams uitgebreid testen in Francorchamps en ondanks de doorweekte piste werden goede chrono’s geklokt. Het vertrouwen bij Surinx Racing is optimaal en men wil minimum de uitslag van de vorige editie van de 12 Hours evenaren. In de toenmalige Klasse T4 werd het trio Bruynoghe/Verbanck/Meys toen met amper een verschil van drie seconden naar de tweede plaats verwezen. Maar de huidige Klasse T2 is véél zwaarder en competitiever dan destijds. Het wordt in ieder geval een zware dobber voor het team uit Diepenbeek.
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.